Co to jest joga?
Joga to starożytny, pochodzący z Indii system indywidualnej pracy nad sobą prowadzący do integracji ciała, ducha i umysłu.
Kto może ćwiczyć jogę?
Wszyscy, którzy ukończyli 16 lat i nie mają przeciwwskazań zdrowotnych. Osoby, które skończyły 55 lat proszone są o przyniesienie pisemnego pozwolenia od lekarza na ćwiczenia gimnastyczne.
Czy joga jest religią?
Nie, joga nie jest religią. To uniwersalny system pracy z ciałem i umysłem prowadzący do rozwoju duchowego niezależnie od wyznawanej religii. Joginem mogą być osoby różnych wyznań.
Czy mogę ćwiczyć jogę, gdy jestem katolikiem?
Ćwiczenie asan - pozycji gimnastycznych nie jest wbrew żadnej religii.
Jak przygotować się do ćwiczeń?
Jogę ćwiczy się o pustym żołądku - zalecane jest, więc nie jedzenie 2-3 godziny przed ćwiczeniem, przybycie kwadrans przed rozpoczęciem pozwala na spokojne przygotowanie się do zajęć.
W czym się ćwiczy?
W ubraniu, które nie krępuje ruchów takim jak: t-shirt, spodnie dessowe, szorty.
Co jest potrzebne do ćwiczeń?
Osobista mata do ćwiczeń jest wskazana jednak na grupie początkującej nie jest absolutnie konieczna. Wygodny, najlepiej z naturalnej tkaniny strój do ćwiczeń - koszulka + krótkie lub długie spodnie (luźne), ewentualnie klapki do przejścia z szatni na salę - na sali ćwiczymy boso. Wszystkie inne potrzebne do ćwiczeń przybory są na wyposażeniu szkoły.
Ile razy w tygodniu powinienem ćwiczyć i jak długo?
Najlepiej oczywiście codziennie - dla kogoś ktoś ćwiczy już jakiś czas. Regularna praktyka 2-3 razy tygodniu po 60-90 minut daje już trwałe efekty. Należy pamiętać, że praktyka jogi to zadanie na całe życie i największe efekty przynosi, gdy jest ćwiczona systematycznie. 20 minut codziennej praktyki jest dużo lepsze niż 90 minut raz w tygodniu.
Czy muszę być wegetarianem by ćwiczyć jogę?
Dieta wegetariańska nie jest niezbędna aby rozpocząć praktykę jogi.
Czy można ćwiczyć jogę w czasie ciąży?
Joga jest świetnym sposobem na bycie sprawnym w czasie ciąży i przygotowaniem do porodu. Jest dozwolone ćwiczenie jogi w czasie ciąży, jeżeli przed ciążą twoja praktyka była ugruntowana. Jednak w zależności od jej zaawansowania różne asany są wskazane, a niektóre zabronione. Zawsze konsultuj swój stan z nauczycielem.
Czy kobiety mogą ćwiczyć podczas menstruacji?
Jest to sprawą wyboru kobiety. Jeżeli kobieta zdecyduje się to musi unikać pozycji odwróconych, wzmacniających brzuch, długiego trwania w pozycjach i energetyzujących ćwiczeń oddechowych.
Czy mogę ćwiczyć jogę, gdy mam nadwagę?
Nadwaga nie jest przeciwwskazaniem do ćwiczenia jogi, w wypadku znacznej nadwagi zalecana jest opinia lekarza.
Czy dzięki jodze będę chudła?
Dzięki regularnym ćwiczeniom działanie gruczołów dokrewnych ulega regulacji, sprawność układu trawiennego ponosi się. Jako efekt wzrostu wrażliwości na sygnały, jakie wysyła nam organizm - nasze wyczucie, jaka dieta jest dla nas optymalna zwiększa się. Ćwiczenie asan spala kalorie, nasza postawa ulega polepszeniu, samoocena podnosi się dzięki lepszemu samopoczuciu, oraz większej pewności siebie.
Czy można rozmawiać podczas zajęć?
Joga jest drogą poznawania siebie i kierowania uwagi do wewnątrz w skupieniu. Rozmowy, komentarze podczas praktyki rozpraszają nas samych i innych. Nie należy rozmawiać podczas zajęć.
Aktualności
 
 
ABC Jogi |  Nauczyciele |  Joga Żoliborz |  Joga Politechnika |  Wyjazdy |  Kontakt |  Polityka Cookies